ამასთან, ფართის კვადრატულობიდან და სართულიანობიდან, ასევე სახელმწიფო დადგენილებების მოთხოვნებიდან გამომდინარე, შესაძლოა საჭირო იყოს შემდეგი პროექტების მომზადება:
- სახანძრო ვენტილაციის პროექტი
- სახანძრო წყალმომარგების პროექტი
გარდა ზემოთ ჩამოთვლილისა, აღნიშნული ფილიალებისთვის უნდა მომზადდეს საევაკუაციო გეგმების ელექტრონული ვერსიები. მომზადების შემდგომ უნდა მოხდეს მათი A3 ფორმატზე დაბეჭდვა და ლამინირება, ასევე A3 ზომის „პევეხეზე“ დაბეჭდვა.
ბანკი განიხილავს მომსახურების გრძელვადიანი ხელშეკრულების გაფორმებას ზემოთ მოცემული მომსახურებებისთვის.
დანართ №1-ში მოცემულია ის ფილიალები, რომლებშიც უნდა განხორციელდეს ზემოთ აღნიშნული მომსახურება. აღნიშნული ფილიალებისთვის წლის განმავლობაში ეტაპობრივად უნდა მომზადდეს სახანძრო უსაფრთხოების პროექტები და საევაკუაციო გეგმები.
სამუშაოების დაწყებამდე ჩვენი მხრიდან მოწოდებული იქნება შესაბამისი ფილიალის არქიტექტურული ნახაზი, DWG ფორმატში.
გასათვალისწინებელია შემდეგი:
- ზოგიერთ ფილიალში შესაძლოა მცირედით შეცვლილი იყოს განლაგება (ტიხრები, ოთახების მდებარეობა და ა.შ.), რის გამოც აუცილებელია ფილიალში ვიზიტი და DWG ფორმატთან შესაბამისობის დადგენა;
- DWG ფორმატთან შეუსაბამობის შემთხვევაში თქვენი მხრიდან ჯერ უნდა განხორციელდეს არქიტექტურული ნახაზის კორექტირება, ხოლო შემდგომ უნდა მომზადდეს სახანძრო პროექტი და საევაკუაციო გეგმა;
- ფილიალების უმეტესობა წარმოდგენილია რეგიონებში (დეტალებისთვის იხილეთ დანართი №1);
- თანდართულ ფაილში მოცემული ფილიალების გარდა შესაძლოა საჭირო იქნას სახანძრო პროექტებისა და საევაკუაციო გეგმების მომზადება სხვა მომსახურე ერთეულებშიც (ახალი ფილიალი; ბანკის მოქმედი სერვის ცენტრები და ა.შ.), წინასწარ შეთანხმებული გეგმა/განრიგით;
- თანხის გადახდა განხორციელდება კონკრეტულ ფართებზე შესრულებული სამუშაოების მიხედვით, შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ ზემოთ მოცემული პირობები და ისე განსაზღვროთ ღირებულებები დანართ №2-ში (ფასების ცხრილი), სადაც უნდა მიუთითოთ 1 კვ.მ-ის ფასი სახანძრო სისტემების უსაფრთხოების პროექტის მომზადებისთვის, 1 კვ.მ-ის ფასი საევაკუაციო გეგმის მომზადებისთვის, 1 ერთეულის ფასი საევაკუაციო გეგმების A3 ფორმატზე დაბეჭდვისა და ლამინირებისთვის და 1 ერთეულის ფასი საევაკუაციო გეგმების A3 „პევეხე“ ფორმატზე დაბეჭდვისთვის.
დამატებითი მოთხოვნები:
- ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ პროექტირების დროს უნდა გაითვალისწინოს ყველა ზემოთ აღწერილი პუნქტი;
- პროექტირების ფარგლებში პროექტანტმა კომპანიამ დამკვეთს უნდა მიაწოდოს ყველა იმ მასალის დეტალური ჩამონათვალი და აღწერილობა, სპეციფიკაციებითურთ, რაც საჭიროა შენობის სახანძრო უსაფრთხოების სისტემის კანონმდებლობის შესაბამისი მოწყობისთვის.
- ჩამონათვალი უნდა მოიცავდეს მინიმუმ ქვემოთ მოცემულ მასალებს, სპეციფიკაციებსა და რაოდენობებს: